Język japoński nie należy do najprostszych, dlatego wiele znanych marek pochodzących właśnie z kraju kwitnącej wiśni decyduje się na anglojęzyczne nazwy.

Alpine (ang. alpejski, wysokogórski) japońskie przedsiębiorstwo założone w 1967 roku i produkujące samochodowy sprzęt car-audio, sprzęt GPS oraz czytniki CD i DVD. Misją firmy jest sprawiać, aby jazda samochodem była jedną z najprzyjemniejszych czynności codziennych.

Butterfly (ang. motyl) – producent wysokiej jakości sprzętu do tenisa stołowego, a także odzieży sportowej. Według kreatora marki, Hikosuke Tamasu, nie ma na świecie miejsca, w którym motyl nie wywoływałbym miłych skojarzeń, dlatego jako zwolennik pokoju i wzajemnego szacunku, wybrał go na symbol swoich produktów.

Canon (ang. kryterium, wzorzec) – to firma z 70 letnią tradycją, która dostarcza swym klientom wszelkich rozwiązań w zakresie fotografii. Przedsiębiorstwo kieruje się filozofią Kyosei. Słowo to oznacza w języku japońskim życie i pracę dla dobra wspólnoty.  

Citizen (ang. obywatel) – marka znana przede wszystkim z produkcji zegarów i zegarków na rękę. Osobom, które często wykonują obliczenia może również kojarzyć się z kalkulatorem. Firma istnieje już ponad 90 lat.  

Sharp (ang. ostry, gwałtowny, szybki, elegancki) –  przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji elektroniki i sprzętu opartego na nowoczesnych technologiach. Nazwa firmy pochodzi od pierwszego wynalazku założyciela „zawsze ostrego ołówka”.

Sledź nas:
Bookmark and Share