Fajne nazwy włoskich restauracji

Dieta śródziemnomorska uznawana jest za jedną z najzdrowszych, głównie ze względu na występowanie w niej dużej ilości świeżych warzyw i owoców. Najbardziej popularna na całym świecie jest właśnie kuchnia włoska.

 

Tapasta

Pasta w języku włoskim oznacza makaron. Dietetycy przestrzegają przed wysoką ilością kalorii lecz Włosi mają w zwyczaju mawiać, że to co tuczy to nie sam makaron lecz jego ilość jaką konsumujemy. Miłośnicy dań makaronowych napełnią żołądki w restauracji Tapasta znajdującej się w Poznaniu, gdzie w menu królują włoskie pasty!

Bazylia & Oregano

Jakich przypraw nie może zabraknąć w kuchni włoskiej? Odpowiedź jest prosta – bazylia i oregano to podstawa! Na pewno nie zabraknie ich również w restauracji w Poznaniu, gdzie oprócz dań wytrawnych można posmakować również słodkich wypieków.

Tośka Cantine

Nieodzownym elementem kultury włoskiej jest uprawa winogron, a jak o winnicach mowa, nie sposób pominąć malowniczej krainy położonej w Środkowych Włoszech, czyli Toskanii. Znaczna część regionu ma charakter rolniczy, dzięki czemu odwiedzający go turyści mogą delektować się tamtejszymi specjałami na łonie natury, w ciszy i spokoju. Restauracja Tośka Cantine to klimatyczne miejsce, które ma za zadanie zaserwować gościom namiastkę Toskanii w Polsce.

Ti amo

Czy można sobie wymarzyć lepsze miejsce na romantyczną kolację niż restauracja, która już na wstępie wyznaje miłość odwiedzającym? Warszawski lokal kusi amatorów kuchni włoskiej między innymi tradycyjną pizzą i apetycznymi makaronami.

Pardon To Tu

Warszawska klubokawiarnia swoja sugestywną nazwą zaprasza gości i zapewnia, że znajdą tu wszystko czego zgłodniała dusza zapragnie. Włoskim specjałem serwowanym w Pardon To Tu jest Focaccia, która każdego dnia zaskakuje innym smakiem.

Suszone Pomidory

Polsko brzmiąca nazwa, która smakuje jak słoneczna Italia. Od lat suszone pomidory wykorzystuje się w kuchni włoskiej. Ich wyrazisty smak doskonale komponuje się na przykład z delikatną sałatą czy serem mozzarella świetnie sprawdzającymi się jako przekąski do wina, którego z pewnością nie brakuje w menu poznańskiej restauracji.

Sledź nas:
Bookmark and Share

← Poprzedni post

Następny post →

2 Comments

  1. Często bywam w Poznaniu, ale nigdy nie widziałam restauracji Tapasta a makarony wręcz kocham! Muszę koniecznie sprawdzić tę miejscówkę 😉

  2. Tośka Cantine to nieoczywiste i całkiem zabawne spolszczenie nazwy własnej, dlatego myślę że ta nazwa ma potencjał 😉

Dodaj komentarz

_

Zajrzyj również na nasze inne blogi o brandingu:
|