Historia nazwy popularnych lodów Häagen-Dazs

Mimo dość wysokiej ceny, prawdopodobnie każdy z nas chociaż raz skusił się na lody Häagen-Dazs i z pewnością tego nie pożałował. Wysoka jakość składników oraz starannie dobrane proporcje są wyczuwalne w każdej łyżeczce tego deseru.

Nazwa jednej z najdroższych marek lodów oznacza… jak się okazuje, nie każda nazwa musi mieć konkretne znaczenie językowe!

lody

weeklyguiltypleasure.wordpress.com

Brzmienie nazwy marki może sugerować jej skandynawskie lub niemieckie pochodzenie. Nic bardziej mylnego. Kreatorem marki był polski imigrant żydowskiego pochodzenia Reuben Mattus. W roku 1921, w Nowym Jorku, rodzina Reubena Mattusa otworzyła lodziarnię. 11 lat później, firmę przejął Reuben, aby dalej rozwijać ją przez 29 lat. W 1961 roku zdecydował się nadać marce fantazyjną nazwę Häagen-Dazs. Nie do końca wiadomo, co było inspiracją dla tej nazwy, jednak sam właściciel powiedział kiedyś, że dla niego najważniejsze było, aby nazwa brzmiała obco. Chciał wyróżnić się wśród konkurentów i to właśnie nazwa miała być elementem zapewniającym rozpoznawalność.

Istnieje jednak pewna hipoteza mówiąca o tym, iż duńsko-brzmiący brand name, miał być hołdem złożonym Danii za pomoc w ratowaniu Żydów podczas II Wojny Światowej. Przypuszczenia te jednak, nigdy nie zostały potwierdzone przez Reubena Mattu.

lodyy

pinterest.com

Sledź nas:
Bookmark and Share

← Poprzedni post

Następny post →

2 Comments

  1. Aż mi ślinka cieknie! 😀

  2. Reuben Mattus – pierwszy troll. widać że PolakXD

Dodaj komentarz

_

Zajrzyj również na nasze inne blogi o brandingu:
|