Łódzkie obiekty rozrywkowe z polskimi nazwami

Polskojęzyczny trend w nazewnictwie obecny jest najczęściej w branży rozrywkowej, gastronomicznej i odzieżowej. Najczęściej są to pojedyncze wyrazy bądź krótkie wyrażenia sprytnie nawiązujące do popularnych powiedzeń, cytatów czy tekstów utworów muzycznych. Oto 4 polskie nazwy łódzkich obiektów rozrywkowych, które skradły nasze namingowe serca.

 

Przechowalnia

Lokal posiadający już 30-letnią tradycję założyło małżeństwo Elżbieta Adamiak i Andrzej Poniedzielski. Znaczna część odbiorców kojarzy to miejsce z Kabaretowa Sceną Trójki – telewizyjnym programem realizowanym w latach 1999-2001. Przez trzy dekady lokal przeszedł wiele zmian, ale kabaret pozostał jedną z głównych atrakcji tuż obok koncertów muzycznych, pokazów filmowych czy wystaw artystycznych.

przechowalnia.art.pl

przechowalnia.art.pl

Scenografia

To klubokawiarnia, w której odnajdą się zarówno miłośnicy tanecznej rozrywki, jak i ci, którzy preferują relaks przy spokojnej muzyce z wyśmienitym drinkiem w dłoni. W Scenografii organizowane są kameralne koncerty muzyczne, a latem każdy może odpocząć w miłej atmosferze na jedynym w Łodzi mini molo.

klubscenografia.pl

klubscenografia.pl

Wytwórnia

Mury Wytwórni przesiąknięte są tradycją filmową. To tutaj bowiem kręcono sceny do pierwszego powojennego filmu Zakazane piosenki. W 2008 roku na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych powstał klub Wytwórnia, w którym dziś już na dwóch scenach występują najlepsi muzycy, tacy jak: Leszek Możdżer, Michał Urbaniak, Edyta Bartosiewicz, Ania Dąbrowska, O.S.T.R i inni.

obiektywnalodz.pl

obiektywnalodz.pl

Zmiana tematu

Idąc główną ulicą Łodzi, czyli Piotrkowską, nie sposób ominąć tego miejsca. Parametryczne wnętrze wzbogacone jest wyjątkowym graffiti łódzkiej grupy ETAM. Nie trudno się zatem domyślić, że Zmiana Tematu promuje lokalną kulturę i rozrywkę, a poprzez udostępnianie powierzchni na różne wydarzenia wspiera także rozwój takich dziedzin sztuki, jak fotografia, komiks, film, design czy street art.

Archinea.pl

archinea.pl

Sledź nas:
Bookmark and Share

← Poprzedni post

Następny post →

3 Comments

  1. Kabaretowa Scena Trójki… aaah co to były za czasy 🙂

  2. Jakie fajne artystyczne nazwy! Żebym to ja umiała być tak kreatywna…

  3. Zmiana Tematu kojarzy mi się z miejscem, do którego wchodzisz i przenosisz się trochę w inny świat, takie chwilowe oderwanie od rzeczywistości, od tematów życia codziennego. Ciekawe, czy taki był zamysł namingowców tworzących nazwę 😀

Dodaj komentarz

_

Zajrzyj również na nasze inne blogi o brandingu:
|