Skąd wzięła się nazwa IKEA?

Minimalizm i uniwersalne wzornictwo to charakterystyczne cechy elementów wyposażenia domu, jakie znajdziemy w sklepie IKEA. Czy zastanawialiście się kiedyś skąd wzięła się jego nazwa?

W 1926 roku w Szwecji przyszedł na świat chłopiec o imieniu Ingvar. Już od wczesnych lat dzieciństwa marzył o zostaniu biznesmenem i prowadzeniu własnej działalności. Ingvar Kamprad wychowywał się na farmie Elmtaryd niedaleko małej wsi Agunnaryd, będącej również parafią.
Mały przedsiębiorca zaczynał od sprzedawania zapałek. Potem były nasiona roślin, kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne, ołówki i pióra kulkowe.
W 1943 roku, po tym jak ojciec Ingvara wynagrodził go za bardzo dobre wyniki w nauce, marzenie o rozpoczęciu własnej działalności stało się rzeczywistością. Kamprad założył firmę IKEA zajmującą się sprzedażą długopisów, portfeli, ramek fotograficznych, bieżników. Dopiero dwa lata później IKEA wprowadziła do sprzedaży meble, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

 

jobstreet.com

jobstreet.com

 

Pewnie domyśliliście się już, skąd wzięła się nazwa. Tak, to nieodmienny akronim utworzony od wyrazów:

I (Ingvar) K (Kamprad) E (Elmtaryd) A (Agunnaryd).

Sledź nas:
Bookmark and Share

← Poprzedni post

Następny post →

3 Comments

  1. kto by pomyślał – takie proste, a takie skuteczne:) zupełnie jak ich meble:))

  2. INFOTAXI

    Dobrze, że to nie Sylwester Radomski, który pracował na zmywaku w Anglii, wrócił do kraju jak im się unia rozpadła i mieszka jako 40letni prawiczek z rodzicami na jednym pokoju na Mokotowie…

  3. Zawsze myślałem, że to jakieś wyszukane słowo po ichniemu…

Dodaj komentarz

_

Zajrzyj również na nasze inne blogi o brandingu:
|