Znane i rozpoznawalne marki samochodów budzą skojarzenia związane głównie z jakością swoich produktów. Mimo, że większość z nas potrafi trafnie rozpoznać logo na masce auta i przypasować do niego nazwę, to rozszyfrowanie ich znaczenia stanowi problem.

 

Mitsubishi (Japonia) - nazwa nawiązuje do rośliny o liściach w kształcie rombu, znanej jako orzech wodny i w wolnym tłumaczeniu oznacza “trzy [liście] orzecha wodnego”. “Mitsu” z japońskiego oznacza “trzy” a “hishi” to nazwa rośliny.

Mitsubishi (Japonia) – nazwa nawiązuje do rośliny o liściach w kształcie rombu, znanej jako orzech wodny i w wolnym tłumaczeniu oznacza “trzy [liście] orzecha wodnego”. “Mitsu” z japońskiego oznacza “trzy” a “hishi” to nazwa rośliny.

 

nazwa firmyAudi – z łacińskiego “słuchać”. Słowo to nawiązuje do nazwiska założyciela firmy Augusta Horcha, gdzie słowo”horch” oznacza słuchaj.

 

 

nazwa dla firmy

Toyota (Japonia) – nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, Sakichiego Toyody. Eksperci zdecydowali się na zmianę litery ze względu na mało nowoczesne brzmienie i niewygodną pisownię. Tak powstała Toyota.

 

nazwa firmy

BWM (Niemcy) – to skrót od Bayerische Motoren Werke, tłumaczone z niemieckiego jako Bawarskie Zakłady Silnikowe.

 

nazwa firmy

Mercedes-Benz (Niemcy) – twórcami nazwy są Gottlieb Daimler i Karl Benz. Człon “Mercedes” związany jest z osobą Emila Jellinka, który był jednym z pierwszych dealerów tych maszyn. Startował on w wyścigach motorowych właśnie pod pseudonimem “Mercedes”, od imienia swojej córki. Współpraca z Daimlerem doprowadziła do wyprodukowania nowego silnika o nazwie “Daimler-Mercedes”, które dziś jako Mercedes-Benz produkowane są przez koncern Daimler AG.

 

 

 

Sledź nas:
Bookmark and Share